DOBRZY SAMARYTANIE

NASZ ZESPÓŁ:

Małgorzata Kaleta

Koordynator

Pomagam gdyż nie potrafię przejść obojętnie obok szokujących danych jakie podaje najnowszy raport ONZ 
„Co pięć sekund na świecie z głodu umiera jedno dziecko. 20 tysięcy dziennie. A liczba głodujących na świecie wzrosła o 40 milionów w ciągu ostatniego roku”.
Wiem, że nie uratuję całego świata ale mogę uratować życie i odmienić świat wielu dzieci. Dołącz do nas, wspólnie możemy zrobić więcej! 

Ks. Ryszard Koper 

Kapelan

„Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”. Mt 25, 40

Iwona Bielawska

Zostałam czlonkiem WDS dlatego ze Bóg potrzebuje moich dłoni gotowych nieść pomoc bliźnim. To przez Niego zrodziła się w mym sercu potrzeba i zarazem radość, że mogę innym coś ofiarować, dać odrobinę siebie… Jest to piekne uczucie pomagac porzuconym, bezbronnym dzieciom.

O. Karol Jarząbek

Zdecydowałem się na pomoc Wspópnocie Dobrego Samarytanina, kiedy usłyszałem o tym na czym polega ich działalność. Po krótkiej rozmowie z Małgosią na temat sierocińca w Tanzanii, byłem zainspirowany. Była w niej niezwykła pasja i świeżość w podejściu do sprawy. Nie od razu jednak zdecydowałem się na pomoc. Ale z czasem widząc jak wiele się dzieje, jak obficie Bóg błogosławi temu projektowi zacząłem się angażować bardziej. Staram się wspierać Wspólnotę, czasem coś podpowiem, pomogę spotkać się z kimś, to podzieli się swoim doświadczeniem. Codziennie modlę się również w tej intencji.

Janina Warchoł

Pomagając innym pomagam sobie przez co staje się lepszym człowiekiem. Chcę pomagać ponieważ daje mi to niesamowitą radość. Niesienie pomocy innym nadaje życiu głęboki sens, sprawia, że można poczuć po co się żyje. Pomagam biednym, bo dobro prędzej czy później do nas wróci.       

image1 (5)

Halina Winnicka

Gdy patrzę w oczy głodujących dzieci, to myśle sobie, że w XXI wieku tego nie powinno być. Niestety jest!
Nie mam fortuny, żeby choć w małym stopniu ulżyć ich doli, ale mam ręce gotowe do pracy by wspierać Wspólnotę Dobrego Samarytanina w pięknej misji karmienia głodujących sierot na świecie.

image1 (6)

Marek Rygielski

Poprzez pracę charytatywną oddaję cześć Bogu i uczę się jego miłości ofiarując wsparcie tym, którzy są w potrzebie ale nigdy nie będą mieli okazji za pomoc podziękować. Wspólnota Dobrego Samarytanina jest pomostem, który łączy potrzebujących ludzi z całego świata. Dzięki niej mogę pracować w Nowym Jorku i budować coś, co ma szansę pomóc komuś na drugim końcu świata uczynić ten świat jeszcze lepszym, jeszcze piękniejszym i jeszcze bardziej szczęśliwym.     

Małgorzata Gausin

Zostałam wolontariuszką, ponieważ pomaganie sprawia mi przyjemność, a posiadanie świadomości, że pomagam innym, którzy nie są w stanie sobie pomóc daje mi satysfakcję. 

66379870_1101307393590365_5351810476684607488_n

Gabriela Bednarczyk

Powodem dla którego zostałam Dobrą Samarytanką jest to że, sama jestem dzieckiem i chcę pomagać innym dzieciom, a szczególnie tym najbiedniejszym 😊

Renata Bednarczyk

Zostałam Dobrą Samarytanką ponieważ zawsze chciałam zostać misjonarką, aby pomagać dzieciom, a szczególnie tym najbardziej potrzebującym

64235510_400100757288003_133461379964207104_n

Stanisław Winnicki

Lubię pomagać i jestem zadowolony, że będąc na emeryturze mogę robić jeszcze coś pożytecznego. Zawsze czuje radość i satysfakcję, że moja praca i zaangażowanie wspiera działalność Wspólnoty Dobrego Samarytanina na rzecz głodujących dzieci w Afryce.