Zbiórka i sfinansowanie podłogi do Kaplicy im. Jezusa Miłosiernego w Bukanga, Tanzania.

Zbierając fundusze na wykończenie kaplicy w Tanzanii kapelan Wspólnoty Dobrego Samarytanina Ks. Ryszard Koper odpowiedział na zaproszenie Polskiej Grupy z Klubu Seniora „Beautiful Life” -Piękne życie na Brooklynie. Spotkanie miało wigilijny charakter. Kolędowanie, wspominanie najpiękniejszych wigilijnych wieczorów i dzielenie się opłatkiem. Podczas dziękowania Bogu za Światło, które zabłysło nad Betlejem, a było to światło Miłości, która wcieliła się w małe dzieciątko Jezus. Tę miłość wcielamy w nasze życie przez czyny miłości. Przez nie Bóg staje się obecny wśród nas.

Ta Miłość wcieliła się również w Klubie przez ofiarę $540 na ratowanie głodujących sierot i budowę kaplicy dla sierocińca w Tanzanii. Po obejrzeniu filmu o budowie sierocińca otworzyły się serca Członków Klubu, którzy podzielili się swoimi skromnymi emeryturami.

Kochani, pod kierownictwem Pana Jarka stanowicie wspaniałą wspólnotę, otwartą na potrzeby najbiedniejszych. Bóg zapłać za życzliwość i ofiarność. Niech Bóg Wam błogosławi obdarzy radością i pokojem oraz dobrym zdrowiem.

A teraz sami przeczytajcie list napisany do Wspólnoty Dobrego Samarytanina przez siostrę Rut. Pisze go pod wpływem ogromnej radości iż dzięki wybudowanej kaplicy będzie mogła ratować nie tylko życie ale i dusze porzuconych sierot i wszystkich okolicznych mieszkańców.

Czy uwierzcie? Warto wierzyć!!!! Rzeczy niemożliwe stają się możliwe. Gdy powstała myśl budowy kaplicy dla Centrum Samarytanskiego w Bukanga i gdy zaczęłam szukać osób….., które pomoglyby nam w budowie słyszałam: „w dzisiejszych czasach Siostra tego Kościółka nie wybuduje…. chyba Siostra jest szalona”. Tak sobie myślałam…. pewnie ja nie wybuduje, ale Jezus może wszystko. Jezus wie, że ta kaplica będzie służyć ludziom biednym… Gdy otrzymałam wsparcie na budowę od jednej organizacji byłam szczęśliwa, bo wiedziałam, że jest początek, ale co dalej? Zadzwoniłam do Małgosi koordynatorki Wspólnoty Dobrego Samarytanina i…. ona odpowiedziała: „Siostra się nie martwi, coś wymyślimy i napewno uda się” 

Już po 2 tygodniach do Wspólnoty zgłosiły się Osoby, które rzeczywiście wiedzą co to znaczy Kaplica…., które wiedzą, że Kaplica Jezusa Milosiernego będzie sercem Centrum Samarytanskiego. Trudno teraz mi wymienić imiennie Wszystkich darczyńców tej budowy. Gdy już zakończymy budowę Kaplicy wówczas postaram się napisać imiona tych Osób, które nam tak bardzo pomogły. Także wiara, że Jezus wybuduje swój dom wypełniła się!!!! Warto wierzyć!!!! To co niemożliwe staje się możliwe na naszych oczach. Bóg jest Wielki!!!! z budowy w Bukanga s Rut.