Serce jest już na swoim miejscu! Ufundowanie tabernakulum do kaplicy im. Jezusa Miłosiernego w Bukanga, Tanzania.

W sierocińcu siostry Rut w Bukandzie powstaje najważniejszy budynek tego ośrodka – kaplica. Na swoje miejsce czeka tabernakulum w kształcie serca, które jest symbolem miłości. W tym przypadku jest miejscem „zamieszkania” największej Miłości, Chrystusa Eucharystycznego.

To dzięki tej Miłości powstaje sierociniec w Tanzanii. To Ona rozpala ludzkie serca miłością, które wprowadzają w czyn słowa Chrystusa: „Byłem głodny, a daliście mi jeść…”

W tej budowie uczestniczą także dzieci, bo zapewne są świadome, że dzięki tej Miłości mają one dach nad głową i życzliwe ludzkie serca.

Na fotografiach widzimy, jak dzieci pomagają w budowie kaplicy.
Serce sierocińca, tabernakulum dotarło już na swoje miejsce. 

Podczas zbiórki pieniędzy przez WDS na kaplice im. Jezusa Miłosiernego w Centrum Samarytańskim w Bukanga siostra Rut zadzwoniła do koordynatorki Małgosi Kalety i oznajmiła iż bardzo chciałaby mieć w kaplicy tabernakulum w kształcie serca, które ostatnio widziała w sklepie w Polsce. Jednak ze smutkiem stwierdziła iż nie ma obecnie pieniędzy ani na tabernakulum ani na przesyłkę. 
Małgosia nie zastanawiając się ani chwili oznajmiła, że to ona ufunduje „Domek dla Pana Jezusa” wraz z przesyłką. Poprosiła siostrę aby natychmiast zadzwoniła do Polski i je zamówiła, a ona wszystko opłaci.  Nagle w telefonie wybuchł płacz. 
Małgosia przestraszyła się, że czymś uraziła siostrę, jednak okazy to się łzy szczęścia….. łzy radości…. 
Wymarzone tabernakulum po kilku tygodniach dotarło na miejsce do Centrum  Samarytańskiego w Bukanga.
Będzie ono nie tylko „domkiem dla Jezusa” ale i centrum życia całego ośrodka.